Slavnosti svobody Plzeň – OSLAVY výročí konce 2. světové války

Vojenské muzeum na demarkační linii v Rokycanech
Vojenské muzeum na demarkační linii v Rokycanech

>>> Oslavy 72. výročí konce 2. světové války

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech
Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

I v letošním roce 2017 připravuje MUZEUM NA DEMARKAČNÍ LINII V ROKYCANECH mnoho akcí pro veřejnost. Nejvýznamnější akcí však zajisté bude jako každoročně AKCE k výročí osvobození a konce 2. světové války na demarkační čáře u Rokycan. V loňském roce 2016 byla tato akce pro veřejnost velmi zajímavá a třídenní program uspokojil i nejnáročnější návštěvníky. Proto jste i v letošním roce 2017 srdečně zvání na OSLAVY OSVOBOZENÍ – organizátoři již teď připravují pestrý program této AKCE v ROKYCANECH i v Plzni.

 

Slavnosti svobody - OSLAVY osvobození PLZEŇ 2017
Slavnosti svobody – OSLAVY osvobození PLZEŇ 2017

V letošním roce si připomene 72. výročí konce 2. světové války. V Rokycanech proběhnou oslavy tohoto významného výročí dne 7.5. – tedy v den, kdy vojáci 23. průzkumné eskadrony 16. obrněné divize USA přijeli do ulice Stodolní (dnes ulice Josefa Knihy).

>>> Oslavy osvobození Plzně 2017

ve Vojenském muzeu na demarkační linii v Rokycanech

Dopolední program oslav se ponese především v pietním duchu. Významní hosté společně se zástupci města a kluby vojenské historie uctí památku obětí 2. světové války. Vzpomínkové akty se odehrají u památníku na Demarkační linii, na náměstí 5. května, u pamětní desky nadporučíka J. Strankmüllera v ulici Míru a na náměstí T. G. Masaryka před budovou městské radnice. Odpoledne se oslavy osvobození přesunou do Muzea na demarkační linii, kde bude hlavní část programu oslav. I zde bude u Památníku spojeneckého vítězství uctěna památka obětí tohoto válečného konfliktu.

 

>>>  Program v Muzeu na demarkační linii

Součástí oslav v Muzeu na demarkační linii bude bohatý doprovodný program, který si užijí nejen dospělí, ale i jejich potomci. Kromě tradičních akcí se mohou návštěvníci těšit i na řadu novinek, které si pro ně letos pořadatelé připravili. Zejména to bude v rámci bojové ukázky „Demarkační linie – květen 1945“ účast letadla JAK 3, představení armád, které se zúčastnily bojů na demarkační linii, a to jak vojáků v dobových uniformách, tak také jejich historické techniky, kterou jednotlivé armády v obdoví 2. světové války použivaly. Pro děti, které budou pozorně představení vojáků jednotlivých armád sledovat pak bude určitě jednoduché v areálu muzea vyhledat přístušníky představených armád. Obdržené žetony, které od nich dostanou, v rámci soutěže Najdi svého vojáka, budou moci směnit za věcnou odměnu připravenou městem Rokycany. Ty děti, které se zúčastní Výcviku vojenských nováčků, získají zase jedinečný odznak za účast na výcviku. Závěr programu pořadatelé věnují jízdě těžké vojenské techniky v terénu.

 

 

SEO BP

SEO Plzeň: Alfa – Omega servis: tel: +420 777 857 022 – Internetový marketing Plzeň – WEB FOTO MEDIA SEO VIDEO – správa webových stránek. SEO služby v Plzni. Budování zpětných odkazů (neboli linkbuilding). Copywriting (CW). Správa sociálních sítí. VideoProdukce Plzeň. Promo Video studio. Videoproducent. Video marketing. Ozvučení akcí, ozvučení párty. Zviditelnění a propagace akcí a událostí. Pronájem vlastních výrobních prostorů a dílen. Katalog firem. Správa webových portálů.