Zdraví

KOLAGEN | CANNOR

KOLAGEN | Odborník na pružnost

Kolagen je protein, který je po vodě druhou nejvíce zastoupenou látkou v těle. Najdete ho v kostech, pojivových tkáních a kůži a jeho primární funkcí je udržet v těle hydrataci a elasticitu a zabraňovat tak ochabování pokožky. Můžete si ho představit jako tmel, který drží naše buňky a tkáně pohromadě.

A protože se po 45. roce života v těle už téměř netvoří, což se projevuje nejen povadlostí pokožky, ale i snížením fyzické výkonnosti, je dobré pravidelně dopřávat tělu kolagenovou kúru, třeba ve formě kapslí nebo drinků. V těch se často setkáte s pojmem kolagenové peptidy..

Kolagen a kyselina hyaluronová – Zvenčí nebo zevnitř?

Na trhu máme celou řadu kosmetických přípravků obsahující jak kyselinu hyaluronovou tak kolagenové peptidy, nicméně například v případě kyseliny hyaluronové hraje důležitou roli i její molekulární velikost. Čím menší molekulu krém nebo sérum obsahuje, tím hlouběji pronikne do pleti a může tak ideálně nastartovat omlazování pokožky..

Zatímco u pečujících přípravků je účinek zaměřen primárně na pleť, v případě doplňků stravy obsahující obě zmíněné ingredience se dá mluvit o komplexním působení – tedy jejich užívání má vliv nejen na pleť, ale na celé tělo..

Vyzkoušejte CANNOR KOLAGEN s kyselinou hyaluronovou..