Dřevostavby Juha

 • Dřevostavby Plzeň

Dřevostavby Plzeň - dřevostavby JUHA v Plzni
Dřevostavby Plzeň – dřevostavby JUHA v Plzni
QR kód Truhlářství JUHA
QR kód Truhlářství JUHA
QR kód dřevostavby Plzeň - JUHA
QR kód Dřevostavby Plzeň – JUHA

Zabýváme se stavbou domů technologií dřevostavby, (které jsou zemí původu systému dřevostaveb kanadsko-amerického typu) Nabízíme tři typy konstrukcí: difuzně částečně otevřenou, difuzně otevřenou a konstrukci pasivního domu. Každý zákazník má možnost vybrat si svůj dům z projektů volně dostupných na internetu, navrhnout si dům sám. Rodinné domy dodáváme na klíč, včetně základů, nebo nabízíme možnost částečné stavby dle přání zákazníka.

Dřevostavby v Plzni - dřevostavby JUHA Plzeň
Dřevostavby v Plzni – dřevostavby JUHA Plzeň

Doba realizace výstavby trvá od 2 do 5 měsíců v závislosti na velikosti a složitosti domu.
Cenové relace kompletní realizace závisí na typu konstrukce. Stavíme 3 typy konstrukcí. Cena u systému částečně difuzně otevřené stavby se pohybuje v rozmezí 16000–19000 Kč/m2 obytné plochy (cena u stavby „na klíč“, včetně základů, bez kuchyňské linky), ostatní systémy jsou dražší, v závislosti na typu domu.
U garážových prostor se cena pohybuje v rozmezí 7000 až 10000 Kč/m2.
Jedná se jen o hrubý odhad, po dohodě je možno sestavit detailní rozpočet celé stavby.

Výstavba dřevostaveb Plzeň - dřevostavby JUHA v Plzni
Výstavba dřevostaveb Plzeň – dřevostavby JUHA v Plzni
 • DŘEVOSTAVBY Plzeň – výstavba dřevostaveb v Plzni

Technologie dřevostaveb prošla v posledních letech zásadním vývojem. Výrazně se zdokonalila kvalita výrobního materiálu, ale i celkový postup stavby.
Fámy typu „dřevostavby snadno shoří“ nebo „zděné stavby vydrží déle než dřevostavby“ proto pouštějte druhým uchem rovnou ven.
Moderní technologie dřevěných staveb je už na velmi vysoké úrovni a přináší sebou spoustu pozitiv. Samozřejmostí je protipožární úprava a zabezpečení proti napadení škůdci

Výhody dřevostavby

Přírodní materiál. Lidé přirozeně tíhnou k přírodním materiálům. Mezi nejoblíbenější suroviny patří dřevo. Je lehké, hřejivé a snadno se s ním pracuje. Právě díky svým vlastnostem se stalo také využívaným materiálem ve stavitelství. Technologie dřevostaveb představuje modernost, ale i jakýsi návrat k tradici.

Rychlost stavby

Dřevo má poměrně nízkou hmotnost a dá se dobře opracovávat. Díky těmto hlediskům se s dřevem dobře pracuje i při stavbě. Jednoduchá manipulace zajišťuje velkou rychlost stavby. Zabydlet se budete moct dokonce už po několika měsících.

Cenová dostupnost

Konstrukční materiál dřevostaveb je poměrně lehký. Ušetříte proto za dopravu i za služby těžké techniky, které nebude zapotřebí tolik, jako u konstrukce zděné stavby. Celkové náklady za dřevostavbu bývají nižší. Již ve fázi studie jsme schopni konzultovat budoucí cenu realizace s dodavatelem stavby, aby práce na studii a následně projektu byla pro investora co nejbezpečnější.

Dřevostavby řešené výstavbou na základové desce systém Two by Four

Tento systém se dá řešit difúzně otevřenou konstrukcí nebo difúzně uzavřenou konstrukcí. Liší se od sebe způsobem odvodu vlhkosti, což je u dřevostaveb velmi důležité.
Technologie stavby musí být v obou případech velmi přesně a zodpovědně provedená, aby nedocházelo k hromadění vlhkosti v konstrukci. Při nedbalé montáži hrozí vážné poškození domu.

Dřevostavby s difúzně otevřenou konstrukcí

 • místo polystyrenu se používá dřevovlákno nebo minerální izolace
 • díky těmto prodyšným materiálům se dům v létě zbytečně nepřehřívá
 • konstrukce má otevřené póry, umožňuje tedy prostupu plynů a par, dům tak dýchá
 • tento typ konstrukce přináší poměrně novou technologii, nepoužívá se parozábrana

Dřevostavby s difúzně uzavřenou konstrukcí

 • levnější varianta řešení konstrukce dřevostavby
 • starší metoda, stavební firmy s ní mají zkušenosti
 • konstrukce používá polystyren a parozábranu, aby se zamezilo propouštění vlhkosti
 • parozábrana odděluje nosnou konstrukci od vnitřku stavby, dřevo je tak chráněno před vlhkostí
 • velmi záleží na precizní montáži parozábrany, neměla by se protrhat nebo porušit spoje

Ke všem konstrukcím zpracováváme posouzení z hlediska kondenzace vodních par. Veškeré konstrukce jsou proto z hlediska stavební fyziky bezpečné.
Dřevostavby navrhujeme a stavíme konstrukčním systémem „two by four“, který se vyznačuje výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a umožňuje bydlení s minimálními náklady na vytápění. Tloušťka tepelné izolace vložené do nosné konstrukce obvodobých stěn je jedním z faktorů, který určuje, zda se jedná o dům nízkoenergetický či pasivní. Jedná se o prvkovou (staveništní) konstrukci s převažujícím podílem řemeslné tesařské práce na staveništi, kde jsou z tyčových prvků a konstrukčních plášťů postupně sestavovány a montovány jednotlivé stěny, stropy, střechy atd. Výhodou tohoto typu konstrukce je velká variabilita a možnost vytváření složitějších konstrukčních prvků.

Poznejte výhody našich dřevostaveb:

 • rychlost výstavby bez nutnosti technologických přestávek
 • vynikající tepelně izolační vlastnosti
 • dlouhá životnost díky kvalitní ochranné konstrukci
 • stavíme z ekologických materiálů
 • moderní konstrukce je vhodná i do náročných podmínek

Jak vznikl unikátní systém „Two By Four“

„Two by Four“ byl vyvinut v USA koncem 19. století. V této době převládály požadavky na masovost a rychlost výstavby i na lepší tepelnou izolaci objektů. Začalo se upouštět od roubených dřevěných domů a sendvičové fošinkové stěnové konstrukce s využitím jednotného profilu fošinky. Rozměr fošinky 2 × 4 palce dal i název celému systému v angličtině: „TWO BY FOUR“. Tento systém se rozšířil do severní Evropy i Austrálie a v České republice se stal vůbec nejoblíbenějším stavebním systémem u dřevostaveb.

Jak probíhá realizace domu dle „Two by Four“

Sloupky stěn, stropní trámky i rámy krovu jsou v tomto konstrukčním systému v modulech po 300, 400, 600 nebo i více milimetrech (dle jednotlivých stavebních norem). Jednopodlažní i dvoupodlažní domy používají modul 600 nebo 625 mm a několik různých profilů fošinek (např. 40/100 vnitřní stěny, 40/160 obvodové stěny, 50/200 krokve).

 

Rodinný dům je vhodný pro menší parcely. Na přibližně 100m2 je navržena dispozice 4+1. Je vhodný jak pro začínající…

Zveřejnil(a) Dřevostavby Juha. dne 31. leden 2016